گیاهان خشک

با یادگیری نحوه خشک کردن گیاهان، از طعم تابستانی خانگی در تمام سال لذت ببرید! ما روش‌های مختلف، نکات مفید و دستورالعمل‌های گام به گام را برای یادگیری نحوه درست کردن یک استارتر گیاهی معطر پوشش می‌دهیم، برای هزاران سال، خشک کردن تنها راه برای جلوگیری از خراب شدن گیاهان آشپزخانه بود. اکنون، محصولات جدید زیادی وجود دارد که گیاهان را تازه نگه می دارد و ترفندهایی برای نگهداری گیاهان تازه برای هفته ها. بنابراین ممکن است تعجب کنید

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

شروع به کار

زمان بندی همه چیز در مورد خشک کردن گیاهان مثل شوید خشک ارگانیک است. آنها باید قبل از رشد گل ها چیده شوند و در صبح های گرم و خشک پس از تبخیر شبنم برداشت شوند. از آنجایی که هر گیاه متفاوت رشد می کند، توصیه می کنیم هر بار یک رقم را بچینید و تهیه کنید، برای تهیه گیاهان، ابتدا باید برگ های آسیب دیده را دور بریزید. سپس گیاهان برگ درشت مانند مریم گلی و نعناع را از ساقه آنها جدا کنید. گیاهان کوچک و پر مانند شوید و رازیانه را روی ساقه ها بگذارید تا خشک شدن کامل شود، ترخون، خلیج، نعناع، بادرنجبویه، اسطوخودوس، رزماری و گیاهان برگ ریز مانند آویشن به خوبی در هوا خشک می شوند، بنابراین برای مبتدیان عالی هستند.

روش های خشک کردن

مهم نیست که کدام روش خشک کردن را انتخاب می کنید، خشک کردن موثر بیشتر به هوای خشک و تازه فراوان متکی است تا گرما. مکانی با تهویه مناسب و دور از نور مستقیم خورشید ایده آل است. اگر در یک منطقه مرطوب زندگی می کنید، روند ممکن است کندتر باشد و کپک می تواند مشکل ساز باشد. اگر مشکل کپک است، توصیه می کنیم از یک آبگیر کوچک تجاری استفاده کنید.

روش های خشک کردن

سبزیجات خشک

آویزان خشک

برای آویزان کردن گیاهان خشک، شاخه ها یا شاخه ها را به دسته های کوچک ببندید دسته های بزرگ و متراکم می توانند کپک زده و برگ ها تغییر رنگ دهند دسته ها را به سمت بالا آویزان کنید تا خشک شوند، برگ ها را به سمت پایین، در کیسه های کاغذی نازک یا خراطین پیچیده کنید تا از گرد و غبار جلوگیری کنید و برگ ها یا دانه های در حال سقوط را بگیرید. از استفاده از کیسه های پلاستیکی به دلیل رشد قالب خودداری کنید، همچنین می توانید دانه های گیاهی مانند رازیانه، جعفری، زیره سیاه و گشنیز را با هوا خشک کنید. سر بذرها تمایل به رسیدن غیریکنواخت دارند، بنابراین هنگامی که قسمت اعظم سر قهوه ای شد، آن را با حدود دو فوت ساقه یا تا حد امکان ساقه بلند برداشت کنید. چهار تا پنج ساقه را به هم بچسبانید، سپس سرها را با خراطین و شوید خشک یا کیسه کاغذی بپوشانید و آنها را وارونه آویزان کنید.

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.